Ultimele știri WTA

Rybakina a găsit vinovatul pentru înfrângerea de azi de la Roland Garros

Elena Rybakina spune că Stefano Vukov a părăsit meciul ei de la Roland Garros pentru că a fost bolnav în ultimele zile.

„Mă întrebam ce fel de regrete ai avut astăzi? Dacă au fost puncte sau lovituri specifice care au ieșit în evidență. De asemenea, ce fel de sfaturi primeai din zona de antrenori? Era Stefano acolo astăzi? Sau a plecat în mijlocul meciului?”.

Elena: „De ce mă surprinde că aceste întrebări vin din partea ta? Da, el era la meci. A plecat pentru că se simțea foarte rău în ultimele zile. Mi-a spus ‘S-ar putea să plec. Am încercat să rămân.’ Nu se simțea bine. Nu a fost o surpriză. Am vorbit despre asta. Nimic din acea parte. Ei doar încercau să-mi spună să-mi ridic energia. Să încerc să împing mai mult cu picioarele, deoarece mingea zboară atât de mult. Chiar și pe mingi simple pe care le simți că nu vin atât de rapid, mingea sare atât de sus încât trebuie să forțezi cu adevărat încheietura. Trebuie să joci cu mâini rapide. Astăzi nu a fost suficient din partea mea. Chiar și când nu atacam cu adevărat mingea, încercam să o țin în joc. Am avut prea multe greșeli.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *