Mirra Andreeva a învins-o pe Marina Bassols, cu puțin stres!
Mirra Andreeva după ce a învins-o pe Bassols Ribera la Roland Garros!
Mirra: „Am simțit că condițiile erau cu adevărat diferite față de perioada în care mă încălzeam. E evident foarte cald în zilele astea la Paris și mă încălzeam la ora 3:00. Când am intrat pe teren aici, am simțit că mingea nu zbura prea mult. Toate greșelile mele erau lungi totuși
. Ea a fost mai solidă la început. Eu făceam multe greșeli. Ea a folosit asta ca pe o oportunitate. A mers pe loviturile ei și a jucat foarte bine. De asemenea, m-am plâns destul de mult în primul set
. Nu eram foarte mulțumită de nivelul meu. Sunt super fericită că am realizat la timp că plângerile nu mă duc nicăieri. Nu știu de câte ori trebuie să-mi demonstrez asta mie însămi
. Sunt pur și simplu fericită că am reușit să-mi schimb mentalitatea și să fiu foarte concentrată pe parcursul ultimelor două seturi.”